Marek Dyjak i „Piękny instalator” przedpremierowo w ramach „Piątków z Nową Muzyką”


Marek Dyjak i „Piękny instalator” przedpremierowo w ramach „Piątków z Nową Muzyką”
2019-11-21
Jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Marek Dyjak, zaprezentował swój najnowszy album podczas kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką“.

Jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Marek Dyjak, zaprezentował swój najnowszy album podczas kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką“. Płyta „Piękny instalator” ukaże się na rynku 29 listopada nakładem wydawnic-twa Agora. Spotkanie z artystą odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV w warszawskim Studio U22.

Przeczytaj również:

Na ponad tydzień przed oficjalną premierą albumu „Piękny instalator”, Marek Dyjak ponow-nie był gościem Studio U22. Artysta zaprezentował swój nowy materiał, a także teledysk do utworu „Miriam”, który jest tematem z filmu „Jasminum” do muzyki Zygmunta Koniecznego. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je dziennikarz Marcin Kusy.

Artysta opowiedziała o najnowszym wydawnictwie, które delikatnie odbiega od dotychczasowego brzmienia muzyka: Płyta powstała ze sporą ingerencją Marka Tarnowskiego - włożył w nią wiele rzeczy, które wpłynęły na brzmienie, a przede wszystkim wszystko brzmi naturalnie. Progres jest w brzmieniu, a także w głębszym sięganiu w jądro smutku.

Tytuł albumu Marka Dyjaka „Piękny instalator”, sugeruje powrót do przeszłości, jednak pa-radoksalnie przepełniony jest nową energią i wzmożoną siłą. Tracklista to 10 utworów kipią-cych od szorstkiej ekspresji, własnych interpretacji, a wszystko dopełnione jest charaktery-styczną chrypką Dyjaka. Jazzowy głos miota się na granicach desperacji, krzyku i rozpaczy. Album bezkompromisowy, autentyczny, czyli ma wszystko to z czego artysta jest najbardziej znany.

Marek Dyjak mimo trudnej przeszłości całkowicie zatracił się w muzycznym świecie i tym samym na swoim koncie ma 11 albumów studyjnych. Jest liderem zespołu grającego pod jego nazwiskiem, w którego skład wchodzą: Jerzy Małek (trębacz), Zdzisław Kalinowski (pianista), Łukasz Borowiecki (kontrabasista), Arkadiusz Skolik (perkusista). Poza koncertowa-niem z bandem występuje także solo lub tylko z trębaczem. O przyjemną atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.Nadesłał:

Krzysztof Szczygielski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl