3City Piano Days – muzyczna uczta w Alfa Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej


3City Piano Days – muzyczna uczta w Alfa Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej
2024-03-13
Występy młodych utalentowanych pianistów, pokazy tańca w wykonaniu dzieci oraz artystyczne warsztaty kolażu – to wszystko czekać będzie już w sobotę 16 marca, w Alfa Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej. Muzyczne show odbędzie się w ramach 3City Piano Days.

Wyjątkowe muzyczne wydarzenie odbędzie się w Alfa Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej w sobotę 16 marca. Koncerty i pokazy taneczne podziwiać będzie można od godziny 12.00 do 16.00.

Przeczytaj również:

Wśród atrakcji przewidziano występ w duecie, podczas którego utalentowana pianistka będzie akompaniować wokalistce. Na scenie pojawią się również najmłodsi oraz trójmiejscy pianiści, którzy zagrają znane i lubiane utwory na pianinach oraz fortepianach. Dziecięce grupy taneczne zaprezentują spektakularny pokaz, zachwycający energicznym tańcem w rytm muzyki pianina.

W trakcie 3City Piano Days w Alfa Centrum – Galerii Alternatywnej nie zabraknie również dziecięcej orkiestry piano. Najmłodsi zagrają na specjalnych, mniejszych pianinach, prezentując nabyte w szkole muzycznej umiejętności. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia będzie familijny koncert gordonowski. To niezwykła szansa, by jako publiczność dołączyć do muzycznej zabawy. Forma koncertu gordonowskiego zakłada bowiem współtworzenie muzyki przez widzów, co będzie doskonałą i rozwijającą rozrywką dla całej rodziny.

W trakcie wydarzenia coś dla siebie znajdą również amatorzy działań artystycznych. Warsztaty kolażu będą okazją do stworzenia unikalnych prac plastycznych z wyklejanek oraz materiałów o tematyce muzycznej. Inspiracją do wykonania kolaży będzie Międzynarodowy Dzień Fortepianu, znany na świecie jako Piano Day. To wyjątkowe święto, obchodzone w 88. dniu roku – w nawiązaniu do liczby klawiszy fortepianu – integruje pianistów i fanów muzyki na całym świecie.

Festiwal 3City Piano Days to muzyczna uczta uzupełniona dodatkowymi atrakcjami dla całej rodziny. Celem wydarzenia jest popularyzacja edukacji muzycznej i muzykowania wśród dzieci oraz promocja młodych artystów w Trójmieście.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl