O poezji i muzyce w rozmowie z Tomaszem Tabaszewskim - wokalistą formacji Disco Boy


O poezji i muzyce w rozmowie z Tomaszem Tabaszewskim - wokalistą formacji Disco Boy
2017-10-30
Tomasz Tabaszewski to młody, 21-letni chłopak z Wrocławia - pięknej stolicy Dolnego Śląska. Lubi pisać poezję i teksty piosenek. Jest też wokalistą formacji Disco Boy. Zgodził się na wywiad ...

Zapraszam do lektury wywiadu z Tomaszem Tabaszewskim z Wrocławia, który lubi pisać poezję, teksty piosenek i jest wokalistą Disco Boy.

 

Dariusz Trybuła: Mówi się, że młodzi nie lubią, nie czytają poezji. Ty jesteś dowodem na to, że jest inaczej. Ty nawet piszesz wiersze ...

Tomasz Tabaszewski: Czy jestem dowodem na to, iż młodzi czytają poezję szczerze nie wiem. Mało znam osobiście osób, które lubią czytać poezję lub książki. Uważam, że każdy ma swoje zainteresowania i albo lubi poezję albo nie. Ja mogę zdradzić, iż od młodych lat jestem związany ze sztuką.

                

Dariusz Trybuła: Skąd u Ciebie zainteresowanie poezją? O kiedy piszesz?

Tomasz Tabaszewski: Mam za sobą niełatwe chwilę i ciężkie etapy swojego życia, do których nie chętnie powracam. Te wszystkie zdarzenia zostawiły za sobą ślad. Nie chciałem z tym zostać całkiem sam. Dlatego też szukałem rozwiązania, aby jakoś przekazać swoje doczesne emocje. I tak narodził się pomysł, aby tworzyć i pisać.

 

Dariusz Trybuła: Są jacyś poeci, którzy inspirują Ciebie?

Tomasz Tabaszewski: Tak, są poeci, którzy mnie inspirują do pisania. m.in Wisława Szymborska, Halina Poświatowska, Ks. Jan Twardowski.

 

Dariusz Trybuła: Jest ktoś komu dedykujesz swoje wiersze?

Tomasz Tabaszewski: Swoje wiersze i poezje dedykuję swojej drogiej mamie, ale także wszystkim tym, którzy mnie wspierają i po prostu, są ze mną.

 

Dariusz Trybuła: Ostatnio ukazała się książka Antologia pt. "Poezja w słowach i obrazach", w której wiersze wielu autorów. Wśród nich także jesteś Ty. Opowiedz o tym wydaniu ...

Tomasz Tabaszewski: Wydanie Antologii pt. ,,Poezja w słowach i obrazach" to mój debiut. Cieszę się, iż moje wiersze ukazały się wśród innych, uzdolnionych poetów. To świadczy o mojej ciężkiej pracy, którą nieustannie wkładam w pisanie nowych wierszy.

 

Dariusz Trybuła: Oprócz poezji lubisz śpiewać. Jakie piosenki najbardziej?

Tomasz Tabaszewski: Tak, obok pisania wierszy lubię również śpiewać. Śpiewam różne piosenki od Disco polo po muzykę Pop. Nagrałem już swoją autorską piosenkę oficial audio, która czeka na wydanie.

 

Dariusz Trybuła: Piszesz też teksty piosenek disco polo. Co jest dla ciebie inspiracją?

Tomasz Tabaszewski: Pisania tekstów disco polo uczyłem się sam. Po za tekstami disco polo piszę także teksty pop.

 

Dariusz Trybuła: W październiku wystąpiłeś na Charytatywnym Przeglądzie Piosenki Popularnej i Chodnikowej w Jaworze. Opowiedz o tym... Warto było?

Tomasz Tabaszewski: Przegląd charytatywny w Jaworze dla mnie był udany pod względem występu i organizacji. Było warto zaśpiewać tym bardziej,  iż zebrane pieniądze zostały przeznaczone dla podopiecznych Stowarzyszenia Charytatywnego „Damy Radę” z Jawora.

 

Dariusz Trybuła: Lubisz akcje charytatywne?

Tomasz Tabaszewski: Uważam, że charytatywne akcje są potrzebne, a tym bardziej na taki cel jakim jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Ja lubię pomagać ludziom i dać innym coś od siebie.

 

Dariusz Trybuła: Myślisz o własnym klipie, teledysku?

Tomasz Tabaszewski: Planuję w najbliższym czasie wydać piosenkę oficial audio swojego autorstwa. Na razie o klipie, teledysku nie myślę. Piosenka jest wpadająca w ucho. Myślę, że sama się obroni bez żadnego teledysku.

 

Dariusz Trybuła: Czym jeszcze się interesujesz?

Tomasz Tabaszewski: Moje zainteresowania to pisanie i śpiewanie. Po za tym czytanie książek i spacery

 

Życzę sukcesów w świecie poezji i w karierze muzycznej oraz rozwoju formacji Disco Boy.

 

Dziękuję za rozmowę

Dariusz Trybuła 

 Nadesłał:

Dariusz Paweł Trybuła

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl