Mocna dawka jazzu- Mazolewski, Manu Katche i Yasmin Levy na 800-lecie Raciborza!


Mocna dawka jazzu- Mazolewski, Manu Katche i Yasmin Levy na 800-lecie Raciborza!
2017-11-14
Racibórz przygotowuje się na porządną dawkę jazzu. W najbliższy weekend w ramach Festiwalu Palm Jazz Days na deskach Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią Wojtek Mazolewski Quintet oraz Manu Katche Trio. Następny weekend to kolejna dawka muzycznych emocji.

Festiwal zakończy koncert pięknej i niezwykle utalentowanej Yasmin Levy.  Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 800-lecie nadania praw miejskich.

Przeczytaj również:

Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów - pisze o Wojtku Mazolewskim portal JazzSoul.pl. W najbliższą sobotę, 18 listopada raciborzanie będą mieli okazję na żywo usłyszeć Wojtka Mazolewskiego ze swoim Quintetem. Dzień później, w RCK wystąpi francuski artysta Manu Katche z zespołem. 

Następny weekend (25-26 listopada), to kolejna mocna dawka jazzu w ramach Palm Jazz Days. Przed raciborską publicznością zagrają: znakomity duet gitarowy Maciej Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet. 
Prawdziwą wisienkę na torcie organizatorzy festiwalu pozostawili na sam koniec; 10 grudnia wystąpi Yasmin Levy. Artystka o niezwykle charyzmatycznej osobowości i niesamowitym głosie. Jej twórczość inspirowana jest muzyką flamenco, tradycją sefardyjską i tangiem. Yasmin śpiewa o miłości w ladino – języku hiszpańskich Żydów. 
W tym roku koncerty w ramach Palm Jazzy Days odbędą się w Londynie, Tarnowskich Górach i Raciborzu. To już ósma edycja festiwalu, a druga w Raciborzu.

Racibórz, to jedno z tych miast, które skupia wielu miłośników tego gatunku muzyki. Mając na względzie ubiegłoroczną edycję Palm Jazzu w Raciborzu wystąpiły takie gwiazdy jak: Mike Stern i  Hanna Banaszak. 
Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich. Szczegóły dotyczące koncertów i biletów wstępu znajdują się na stronie internetowej: http://www.rck.com.pl/n/site/start.html.

Na fanów muzyki Wojtka Mazolewskiego i grupy Manu Katche czeka konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki, szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/AdventureMedia.PR/photos/a.115346271876951.20269.114668005278111/1497246820353549/?type=3&theater. 

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Zdjęcia: RCK

***
Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:800 lat 
Raciborzawww.800lat.raciborz.pl Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl