30-lecie Kobranocki w Toruniu Jubileuszowy koncert z celem charytatywnym w tle


30-lecie Kobranocki w Toruniu Jubileuszowy koncert z celem charytatywnym w tle
2015-09-08
Muniek Staszczyk, John Porter, Kayah, Janusz Panasewicz, Organek i Big Cyc - to gwiazdy, które w niedzielę 6 września wraz z Kobranocką świętowały ich 30-lecie.

Energia, mistrzowski poziom gry i niezmienna charyzma Kobranocki przyciągnęły w niedzielę na Arenę Toruń 3 tys. fanów zespołu, którzy wraz z nimi świętowali okrągły jubileusz. Na scenie zabrzmiały przeboje takie jak „Kocham Cię jak Irlandię”, „Ela” i „Hipisówka”, a także największe hity muzycznych gości. Andrzej "Kobra" Kraiński, Jacek "Szybki Kazik" Bryndal, Piotr "Vysol" Wysocki i Jacek Moczadło udowodnili na scenie, że rock jest jak whisky – im starszy, tym lepszy.

Przeczytaj również:

„30 lat zleciało, jakby to były trzy lata. Żaden z nas nie przypuszczał, że jako Kobranocka pogramy tak długo, i że po tylu latach niezmiennie nam się będzie chciało, gdyż teraz szykujemy się na kolejnych 30!!!” – podsumował Andrzej „Kobra” Kraiński.

 Jubileuszowemu koncertowi Kobranocki towarzyszył cel charytatywny. Na stronie charytatywni.allegro.pl można licytować Toruńskie Pierniki z lukrowymi podpisami Kobranocki, Muńka Staszczyka, Johna Portera, Kayah, Janusza Panasewicza, Organka i członków Big Cyc. Okazjonalne piernikowe serca wielkości 16cmx14cm, wypieczone jedynie w liczbie 7 sztuk, zostały przekazane na charytatywną aukcję przez jedynego spadkobiercę toruńskiej piernikowej tradycji – Fabrykę Cukierniczą Kopernik S.A. Dochód z aukcji zasili konto Zespołu Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło”(OIPiP) z siedzibą w Toruniu.

 

 Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A, współorganizator koncertu, przygotował z okazji 30-lecia Kobranocki jeszcze jedną niespodziankę. Zespół otrzymał w prezencie unikalny piernik z napisem „Kobranocka 30-lecie”. Jest to jedyny egzemplarz piernika wypieczony w specjalnej, ręcznie wykonanej formie piernikowej. 

O Kobranocce

Historia powstania zespołu Kobranocka sięga roku 1984, kiedy
to na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu
znalazł się z przyczyn militarnych Andrzej Kraiński, wkrótce 
szerzej znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedział Andrzej Marek Michorzewski, który pokazał Kobrze swoje teksty. 

Był między nimi "List z pola boju". Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjściem było założenie zespołu (o nazwie "Latający Pisuar").

 

Pierwszy koncert pod nazwą "Kobranocka" miał miejsce w sierpniu 1985mw warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą po czym Grzegorz Brzozowicz zaproponował grupie wspólną trasę po Polsce z zespołem Die Toten Hosen.

 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie, a już rok później ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego". W 1988 roku zespół wydał kolejny krążek zatytułowany "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". 

Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns ‘ n ‘ Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce na scenie nagrywali natomiast w tak doborowym muzycznym towarzystwie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta.

 

Obecnie Kobranockę tworzą: Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, wokal Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, wokal Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja Jacek Moczadło – gitara.

 



Nadesłał:

Grzes33

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl